Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Rasa umana va evolua in doua specii diferite

3 participan?i

In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 15 2009, 14:47

Rasa umana va evolua la un moment dat in doua specii diferite, o elita atractiva si inteligenta si o sub-clasa mai prostanaca si urata, explica evolutionistul Oliver Curry, citat de Daily Mail.

Predictiile alarmante arata ca omenirea va atinge un varf de evolutie pana in anul 3000, dupa care va incepe sa regreseze. “Trasaturile fizice vor fi determinate de indicatori de sanatate, varsta si fertilitate. Chirurgia cosmetica si alte tehnici de modificare corporala vor omogeniza modul in care vom arata in viitor”, arata rezultatele studiului condus de Oliver Curry.

Barbatii viitorului vor avea trasaturi faciale simetrice, voci profunde si organe de reproducere mai mari. Pe de alta parte, femeile vor avea par lucios, piele moale si lipsita de par si ochi mari. Diferentele rasiale actuale vor disparea, lasand loc unui singur ton de piele, cafeniu.

In vreme ce apogeul evolutiei se va atinge peste 1000 de ani, dupa aceea, 10.000 de ani mai tarziu, folosirea tehnologiei va afecta dramatic modul in care vom arata. Medicina ne va slabi sistemul imunitar si vom semana din ce in ce mai mult cu niste copii. Studiul lui Curry arata ca “viitorul umanitatii va fi o poveste a bunului, raului si a uratului”.

Teoria lui Oliver Curry este izbitor de asemanatoare cu opera lui H. G. Wells, “Masina Timpului”. In cartea aparuta in 1985, omenirea evoluase in doua specii distincte, inteligentii Eloi si infricosatorii Morlock, care traiau in subteran.

SURSA: http://ipsumro.wordpress.com/


Ultima editare efectuata de catre the lord in Dum Mar 15 2009, 14:52, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 15 2009, 14:49

CRED CA VA FI EXACT CA BATALIA AIA DIN ANII 30.000 B.C. dintre neanderthalieni si homo sapiens winking

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Alex Dum Mar 15 2009, 23:14

Eu cred ca cercetatorul asta e cam ticnit happy
Nu cred ca o apara numai o singura culoare a pielii si omul sa se redreseze cum era acum nusht cate mii de ani ... cred ca o sa evolueze si mai mult winking

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Mar Mar 17 2009, 15:01

nu cred ca o sa mai evolueze,suntem la final,pana in 2060 vom descoperi toate abilitatile pe care le posedam in corp si in creier,dupa aia gata,asa cum aratam acum,asa vom arata pana la sfarsit,asta daca nu o sa fie un doctor nebun sa ne introduca o gena mutanta si sa ne transforme in oameni-gandaci sau soparle sau devenim cibernetici sau roboti androizi tongue nerd hypnotized lol! :starwars:

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Mar Mar 17 2009, 15:04

exista deja doua rase-cei BOGATI inculti si cei SARACI manelistI,:haha: tongue


Ultima editare efectuata de catre the lord in Mar Mar 17 2009, 15:06, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Mar Mar 17 2009, 15:06

toti putem fi cocalari(betivi,manelisti,perversi,drogati),pitipoance sau poponari sau EMO
sau INTELIGENTI SI DESTEPTI

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 21 2009, 13:13

MONDENII SI CARCOTASII-cele doua rase din viitor
sau andrea marin si mihaela radulescu rolling on the floor
sau
nikita si naomi rolling on the floor

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 29 2009, 05:19

nu mai are lumea ce face

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Alex Mier Mai 20 2009, 12:38

Tin sa ii multumesc lui The Lord pt informatiile pe care le-a pus aici.Le'am folosit pt o tema la civik si am luat 10 winking

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 27 2009, 01:25

frate am auzit pe realitatea ca bogatii isi vor cumpara nemurirea peste 20 ani,doar facand operatii genetice,vindecandu-se de bolile ereditare si isi vor inlocui organele bolnave 100%,ba chiar mai mult,nu vor mai imbatrani caci isi vor regenera celulele-devenind o noua specie umana ,supradotata,supra evoluata care vor folosi io tehnologie avansata pe banii lor si vor avea ca sclavi pe saracii de noi
Rasa umana va evolua in doua specii diferite 692752deja sunt gelos pe ei
numai cei bogati isi vor permite asta,si vori fi nemuritori pana in momentul cand ....vor dau un tir peste ei sau se vor trezi impuscati in cap de teroristi.... Rasa umana va evolua in doua specii diferite 127533
si asta nu inseamna ca va fi o specie nemuritoare,ca vor fi pe cale de disparitie fie in cazul unui colaps economic,fie din cauza unui meteorit sau in cazul cand planeta noastra nu va mai avea petrol-sai vedem atunci cand nu o sa aiba tehnologie sau energie electrica cu ce vor mai fi nemuritori
asadar-VOTATI-L PE BILL GATES presedinte SUA sau pe PATRICIU/TIRIAC presedintele ROMANIEI!deoarece ei sunt nemuritori si pot deveni presedinti si 100 ani
practic,pana o mai rezita petrolul,banul va fi la putere in lumea asta-aha,stai ca deja e la putere si va fi pana la...microcipuri.....




o alta chestie-femeile nu au fost afectate de criza si in viitor ele vor deveni o mare putere economica,ma mare si decat UE,china,india!
LI SE VOR MARI SALARIUL CU 1,5 TRILIOANE DE $ IN 5 ANI

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Leo Mar Oct 27 2009, 04:23

lol////
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de sir andrei cel mare Joi Noi 19 2009, 10:10

faza cu femeile ii chiar tare dar imi place mai mult sa fie femeile fara par pe corp (inafara de cap nu-mi plac cele chele=)))
sir andrei cel mare
sir andrei cel mare
Pikemen
Pikemen

Numărul mesajelor : 305
Vârstă : 25
Data de înscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Rasa umana va evolua in doua specii diferite Empty Re: Rasa umana va evolua in doua specii diferite

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum