Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

4 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Sam Feb 21 2009, 15:51

Imaginativa ca aveti o masina a timpului care va duce in trecut.In fiecare saptamana,ea va va duce in trecut si veti avea cateva obiecte la indemana.Eu voi acela care va va conduce in calatorie,alegand evenimentele si anii precum si locul istoric.
Asadar,imbarcativa,e momentul sa mergem.Let's Gooooooooo!!!!!!!
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Time_machine2
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Vortex
Atentie,la fiecare misiune,veti avea 3 obiective si 3 obiecte primite din partea mea
asadar,cand incercati sa rezolvati aceasta misiune,puneti de exemplu:
Obiectiv 1-as face ......sau as folosi........
Obiectiv2-la fel faceti
Obiectiv 3-trebuie sa gasiti posibiliatea de a vaintoarce inapoi in prezent
cele 3 obiecte le puteti folosi pe toate intr-un obiectiv sau chiar in toate obiectivele separat cate una


Ultima editare efectuata de catre the lord in Sam Feb 21 2009, 16:20, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Sam Feb 21 2009, 16:06

Iata primul calatorie a voastra in timp.Iata unde veti ajunge:
ANUL:30 AD
LOCUL:Iudeea
Obiecte primite din partea mea:casti cu muzica Morandi,un laptop,o camera digitala care filmeaza.
Misiunea voastra:IISUS
Problema e ca acum iisus a fost arestat de farisei si romani chiar mai devreme decat de Pasti.Voi va trebui sa folositi obiectele cu cap si pe urma sa il inlocuiti voi pe Mesia
Obiectiv 1:Minunile-trebuie sa demonstati casunteti mesia cu obiectele pe care le aveti la indemana
Obiectiv 2:vatrebui sa spuneti altceva in loc de predici,pilde poporului evreu si sa va adunati apostoli,ucenici,discipoli si demonstrati poporului evreu ce se poateca sa rezistati impotriva romanilor:sa o luati pe calea razboiului sau calea pasnica si despre cum s-ar numi religia voastra
Obiectiv 3:pana la urma tot veti fi tradat si veti fi crucificat,soldatii romani in timp ce va rastignesc,tu trebuie sa te gandesti cum ai scapa si cum ai putea sa te intorci inapoi in prezent si poti sa-ti pui chiar numele religiei voastre in loc de numele de crestinism.
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Passion_of_the_Christ,_The_(C1)
Ma astept la multe comentarii lungi si serioase,dar si trasnite!!!!!
happy succes

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Passion-of-the-christ-3

aici e faza in care ar trebui sa va intoarceti in prezent
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! 91041__passion_l
altfel veti ajunge asa
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! 172027__passion_l


Ultima editare efectuata de catre the lord in Dum Feb 22 2009, 13:19, editata de 5 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Leo Dum Feb 22 2009, 12:02

Obiectiv 1: O sa fac ii conving punand pe laptop diferite imagini iar ei crezand ca fac minuni :haha:
Obiectiv 2: Voi folosi maretile mele minuni cu "cutiata fermacata" (laptopul) si camera video
Obiectiv 3: Ii voi speria cu muzica lu Morandi aia mai misterioasa happy Iti trimit un mesaj pe mess (banuiesc ca imi dai si wireless la laptop rolling on the floor si iti zic sa ma chemi inapoi ) tongue
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Feb 22 2009, 12:28

sigur cati dau tongue ,in plus dece te-as lasa sa mori pe cruce ca doar tun ue sti mesia sa invii,ai uitat insa numele religiei tale-leonism s=ar chema :haha:
Ce as face eu
ob.1-as face lafel,cu minunile pe laptop,leas arata cum se inmultesc iepurasii in stronghold 2 si dragonii in legends rolling on the floor si as pune niste soldatei pe apa si ias filma pe toti,mai ales pe isus
ob.2-eu imi continui treaba cu pildele,religia mea s-ar numi alexandrism,ca alexandru ma numesc.plus ca leas arata si programul celestia pe laptop ,(totusi trebuie downloadat de pe net)cu universul si uite raiul pe alte planete,SI TOTUSI AS LUAO PE CALEA RAZBOIULUI CA CU PACIFISMUL E NASOL,SA AI ATATA RABDARE,EU SUNT O FIRE MAI NERVOASA!!!pana la urma,as conduce cu sabii si sulite si sageti impreuna cu apostolii si mas pune pe ucis romani din ierusalim ca sa apoi sa fiu arestat pt. omor
ob.3 faza aia cu morandi chiar ar fi de speriat tongue ,inainte sami puna primul cui,cu mult timp in urma ias da cadou MP3 cu morandi,ias zice sa dea la maxim si imediatii sperie pe toti,iar eu ma intorc in prezent sa vad cum toti fraierii imi pupa poza.... rolling on the floor

GANDITIVA CA ASTAZI AR FI EXISTAT TOPYNISM,LEONISM SAU ALEXANDRISM:VA DATI SEAMA!!!! happy ,AM FI FOST INCHINATI,RUGATI,ICOANE CU NOI,IAR SIMBOLUL NAR MAI FI PESTELE SAU MIELUL SAU CRUCEA,CI NETUL,LAPTOPUL SAU CAMERA DIGITALA,IAR IN LOC SA ASCULTAM MUZICA RELIGIOASA AM ASCULTA MORANDI winking winking winking
cine stie,poate isus a fost calator n timp si nu stim noi sau poate ca vine dintr=o lume paralela prin adoptia fecioarei maria,poate de asta a acceptat atat de usor constantin I,imparatul crestinismul,chiar in acel timp a avut loc faza cu calatoria in timp,poate de atuncea se stia de crestinism

ATENTIE,URMEAZA O ALTA MISIUNE.


Ultima editare efectuata de catre the lord in Dum Feb 22 2009, 13:56, editata de 4 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Feb 22 2009, 13:03

MISIUNEA 2
ANUL:500.000 BC,PROTOPALEOLITIC
LOCUL:AFRICA CENTRALA ESTICA,LA GRANITA VEGETATIEI ECUATORIALE CU DESERTUL SAHARA
OBIECTE:un bat de chibrit stins,o lupa+oglinda si o umbrela
ATENTIE INSA,DOAR 1 sau 2 OBIECTE VA VA FI NEFOLOSITOARE,TREBUIE SA SPUNETI SI DE CE
MISIUNEA VOASTRA:homo erectus
OBIECTIV 1:veti intalni in jungla cativa homo erectus,nu sunt insa periculosi,doar ca arunca cu pietre ,cum rezolvati conflictul?ei atentie,nu stiu sa vorbeasca sau sa inteleaga atat de bine,in plus sunt goli-pusca,naveau nimic pe ei,vremea era foarte calda
OBIECTIV 2:invatati sa faca foc ca sa se apere de animale salbatice dar cum?maiales ca ei nu stiu ca lemnul poate sa arda
OBIECTIV 3:cum plecati inapoi in prezent?
sper sa iseiti cu bine din aceasta misiune
SUCCES!!!!

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Homo%20Erectus
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! 2771444995_1ffa047e5a
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! C115Glaciation-Antarctic
grabitiva caci marea glaciatiune va veni,daca homo erectus nu va utiliza focul,oamenii vor ajunge
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Homo_erectus_Sangiran17_200 ASAAAAA!!!!!!! surprise worried :trist: rip
stramosii si noi nu neam mai naste sad


Ultima editare efectuata de catre the lord in Dum Feb 22 2009, 13:50, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Feb 22 2009, 13:48

MISIUNEA 3-marea batalie dintre neanderthales si homo sapiens-PRIMA VOASTRA MISIUNE IN CARE VETI PUTEA SCHIMBA CURSUL ISTORIEI
ANUL:35.000 BC,ultima perioada din ICE AGE-epoca glaciara
LOCUL:EUROPA DE NORD
Obiectele:o sabie,un manuale scolare de clasa I-VIII si artificii
MISIUNEA:AJUTATII PE HOMO SAPIENS SAU PE NEANDERTAHLES CA SA SUPRAVIESTUIASCA la alegere,in care trebuie sa devenit un sef de trib
OBIECTIV 1:prindeti mamutii,tundetii ca aveti nevoie de blanuri si taiatile coarnele apoi eliberatii !!!!
insa sa nui omorati si nici pe tigrii preistorici,facetii pe neanderthales sau sapiens a manance radacini,sapiens mai scotea totusi o vorba
OBIECTIV 2:infruntatii pe neanderthales sau pe sapiens,depinde echipa pe care ati aleso,faceti ca batalia sa iasa nasoala rau de tot.foarte sangeroasa
OBIECTIV 3:CU SPECIA CARE A SUPRAVIETUIT ACUM,o veti conduce spre dezvoltare,pe urma trebuie sa va intoarceti in timp,dar cum??????
SI URMARILE?????
PE CINE II VETI ALEGE CA SPECIE SUPRAVIETUITOARE?????
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Neanderthal3
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Monkeyland-homo-sapiens-003

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Aurelian Lun Feb 23 2009, 10:58

interesant....da' nu ma bag
Aurelian
Aurelian
Macemen
Macemen

Numărul mesajelor : 296
Vârstă : 28
Data de înscriere : 24/10/2008

http://g3orge13blog.wordpress.com

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Alex Lun Feb 23 2009, 11:44

This is LoL rolling on the floor
Totusi destul de interesant winking

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Lun Feb 23 2009, 13:14

leo ,tu nu vrei sa joci???? winking

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Leo Mar Feb 24 2009, 22:47

Mis 2


O1: In vremea aia ploua si eu le aram ubrela. Ei erau fascinati si le-am dat-o lor. :haha:
O2: Pai le-am artat cum poti face. Iei un deala si il freci de piatra. :haha:
O3: Ii pun sa-mi sape o groapa si ma duc sarind in ea in prezent. (groapa de 1 km :haha:)
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Joi Feb 26 2009, 12:39

e o problema ca cu oglinda poti face si focul si puteai sa si comunici
mai usor faceai focul cu lupa pe un lemn
umbrela nuti era deloc folositoare,in desertul sahara nu ploua :haha: ,puteai sa o folosesti ca arma sau sa le dai lor
focul atentie,ei lau descoperit prin fulgere,poate prin jungla iti era folositoare umbrela fiindca metalul e bun conductor de electricitate,chestia ca si tu luai foc :haha:
la O3 chiar e trasnita ideea rolling on the floor
astept raspunsuri la Misiunea 3 happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 01 2009, 13:54

haideti,ma astept la raspunsuri la mis.3

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Mar Mar 03 2009, 10:23

va astept.........

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Leo Vin Mar 06 2009, 06:42

Obiectiv 1: Folosind sabia voi taia pielea si coarnele.
Obiectiv 2: Sabia ma va ajuta iar. Artificiile vor face batalia mai specataculoasa.
Obiectiv 3: Specia o voi lua cu mine in prezent. O sa ma citesc in manuale cum am scapat si am adus totu cu bine data trecuta deci merge si acum :haha:
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Vin Mar 06 2009, 12:04

deci acxuma ar exista numai neandhertalieni,nuuuuuuuu :haha: rolling on the floor

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Leo Vin Mar 06 2009, 14:00

Pai exista, daca vi la mine in scoala o sa vezi tot felu de specimene nedescoperite, foarte diversificate, care s-ar adapta de minune la gradina zoologica. happy
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 07 2009, 05:54

rolling on the floor tareeeeeeeee asta,si eu am avut la fel la scoala mea 99,berceni,dar s-au mai redus in ultima vreme,putini baieti de clasa VII-VIII cu probleme chiulesc,fumeaza,stau cu fetele pe dupa sala,umbla cu telefonu mobil,se filmeaza si se dau pe YOU TUBE,majoritatea vin insa imbracati mai indecent
la mine e mai cu fite
e sunt singurul baiat de la mine din clasa care vine imbracat la uniforma
fetele sunt si rele si bune si proaste si care invata bine,de obicei la diferite clase,fetele sunt cele care iau premii si mentiuni,dar si ele sunt cu fite marea majoritate
se injura de nu se mai poate la mine in scoala,dar avem profesori buni

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 08 2009, 05:41

URMEAZA ACUM O NOUA SERIE DE EVENIMENTE ISTORICE,FITI PE FAZA!!!!!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 08 2009, 11:57

MISIUNEA 4
ANUL:2500 B.C.
LOCUL:EGIPTUL ANTIC
OBIECTE:O RULETA CU BANDA DE 200 METRII,SACURI CU CEAPA SI PAINE FACUTA IN CASA,O HARTA A CERULUI IN CARE SA REPREZINTE CONSTELATIILE
OBIECTIV:sunteti in anul 2500 B.C. si va trebui cu acest obiecte sa va ajute la constructia piramidelor egiptene,faraonul Keops a fost otravit,iar tu i-ai luat locul la tron,aveti mii de muncitori care vor sa-si plateasca taxele si o trezorerie,o mana de preoti si arhitecti.cum ii veti folosi si cum veti folosi obiectele.pentru ce veti avea ca scop sa construit piramidele???????????
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! 442359318_dd6bf9ead9_o
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! 446167913_56c871e837_o
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! GizaPyramids1

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 08 2009, 12:07

MISIUNEA 5
LOCUL:ANGLIA
ANUL:2500 B.C.
Obiecte:o bucata de metal-bronz sau cupru,haltere,un arc cu sageti si o harta cu miscarile lunii si soarelui
Obiectivul:cum veti folosi aceste obiecte la construirea complexului de la stonehenge si in plus veti avea la indemana un grup de druizi
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Stonehenge-wallpaper-3
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Stonehenge_416
Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Stonehenge-dino

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Leo Dum Mar 08 2009, 12:12

Cred ca poza a doua din misiunea 4 e din jocuri :haha: , nu? tongue
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Mier Mar 11 2009, 10:38

MIS4
m-as ghida dupa constelatii ca sa pot construi piramida,dupa aia le-as da ceapa si painea muncitorilor ca sa poata construiasca si cu ruleta as masura

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Sam Apr 04 2009, 14:09

pacat ca nu mai joaca nimeni!!! sad

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Lun Iul 06 2009, 00:40

:pizza:

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Vizitato Lun Iul 06 2009, 03:17

printesa ECATERINA a scris::pizza:

multumesc pt. ajutor angry

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online! Empty Re: Sa Schimbam Istoria - Cel mai tare joc online!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum