Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Red Alert 3

4 participan?i

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Red Alert 3 Empty Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Joi Feb 19 2009, 14:50

Red Alert 3 Razboiulinside
Red Alert 3 Red-alert-3-art-big
Unde altundeva decat in universul Red Alert ai putea sa intalnesti roboti de razboi care se lupta cu ursi sau ai putea hotari destinul unei lumi atacand baze plutitoare cu delfini inteligenti inarmati cu distruptoare sonice? “Command And Conquer: Red Alert 3” nu se prea ia in serios, dar asta e exact ceea ce ii confera atata farmec. E unul din cele mai strigatoare la cer jocuri de strategie in timp real din ultimii ani, plin de replici de care razi cu gura pana la urechi si discriminari de toate felurile, dar si o adevarata blasfemie amuzanta la adresa istoriei. Sub toate aceste chicote, se ascunde un joc de strategie impresionant, cu unitati interesante, continut multi-player excelent, suport online fara greseala si campanie single-player in intregime cooperativa, prima pentru acest gen de jocuri.Iata conjunctura, povestita istorica in scene jucate de actori prea plini de zel ce puteau fi, cu usurinta, confundate cu secvente din filme SF fara gust. Liderii rusi, inclusiv premierul, calatoresc inapoi in timp pentru a-l elimina pe Albert Einstein. In teorie, acest lucru ar fi dus la o planeta dominata in intregime de Uniunea Sovietica. De fapt, acest lucru duce la aparitia unei alte amenintari, Imperiul Soarelui Rasare si, desigur, la alte scene jucate dramatic. Totul e o revolta in direct: presedintele american e un anti-comunist convins, iar imparatul e prea serios pentru rolul sau. Si, peste toate astea, Jenny McCarthy joaca rolul Tanyei, mangaind o arma uriasa intr-o secventa, pentru ca in alta sa fie sexy, dar parand ca e gata sa ucida cu mainile goale.Cele trei factiuni, americanii, sovieticii si Imperiul, sunt extraordinar gandite, si, desi nu sunt total diferite unele de altele, diferentele sunt destul de vizibile pentru a fi placute strategului din tine. De exemplu, cladirile americane pot fi plasate numai dupa ce au fost terminate in coada de cladire, pe cand cele ale sovieticilor pot fi plasate oricand, pentru a fi montate mai tarziu. Noua factiune aparuta in joc, Imperiul Soarelui-Rasare e si mai flexibila la acest capitol, dar necesita putin mai mult micro-management. Acestia au vehicule pe care le pot transforma in cladiri oriunde pe harta si e de preferat pentru cei care doresc sa-si extinda influenta asupra hartii inca de la inceput. Totusi, o rafinarie are numai un singur colector de carbune, ceea ce inseamna ca resursele vor intra in conturile tale mult mai greu. Totusi, o economie mai lenta nu inseamna ca gameplay-ul e mai putin exploziv, mai ales ca fiecare factiune se lauda cu o multime de unitati pe care le arunca frenetic in lupta. Unele din ele sunt inspirate din jocurile precedente ale seriei, insa inclestarile sunt tot feroce si tensionate, mai ales cand te vei invata cu modul secundar de lupta a razboinicilor. Asta e valabil mai mult pentru unitatile Imperiului, pentru ca aceste, de obicei, sunt mai mult decat par a fi: ele se pot transforma in doua stari diferite cu vulnerabilitati si puncte tari distincte, in functie de situatia ivita. De exemplu, mecha tengu poate sa elimine infanteria cand se afla pe sol sau sa curete cerul cand se afla in aer. Fiind valabil la toate unitatile Imperiului, aceasta factiune e foarte interesanta, atata timp cat ai degetul aproape de tasta ‘F’, care comuta intre cele 2 stari.Asta nu inseamna ca unitatile sovietice si americane nu sunt la fel de distractive. Arsenalul include unitati aeriene, terestre si acvatice si, de obicei, oricare din ele are o dubla functie. De exemplu, bullfrog de la sovietici poate transporta trupe si pe apa si pe pamant (dar mai poate si sa improaste infanteria inamica de gloante). Inclestarile de la sfarsitul partidelor sunt cele mai interesante, incluzand cele mai puternice arme pe care le poti arunca in joc, precum portavionul american, care trimite escadrile de avioane in lupta si este una din cele mai autonome nave din acest joc. Campania prezinta aceste unitati cu mult stil, iar imensitatea hartilor te vor tine ocupat dintr-un capat in celalalt, mai ales in bataliile finale, in care ferocitatea razboiului isi spune cu adevarat cuvantul.Noutatea in materie de gameplay e ca a fost adaugat inca un comandant, titlu care, daca vrei sa joci singur, revine in sarcina inteligentei artificiale. Totusi, ca in orice alt joc, e mai placut sa stii ca alaturi de tine se mai chinui inca o persoana, ca sa nu ai de-a face cu tot felul de decizii care ridica semne de intrebare. Probabil cea mai importanta caracteristica a lui “Red Alert 3” e ca poti juca toata campania in modul cooperativ. E un aspect pe care jocurile de strategie de pana acum nu l-au atacat inca.Dar asta nu e totul. Vei avea la dispozitie si un mod multi-player, care ar trebui sa te tina interesat la fel cat a reusit si “Tiberium Wars” si “Kane’s Wrath”. Abia aici vulnerabilitatile si punctele tari ale fiecarei unitati se vor vedea cu adevarat, iar diferentele dintre factiuni vor fi subliniate cu adevarat. De exemplu, Imperiului ii lipsesc unitatile anti-aeriene la inceput, iar aceasta se poate transforma intr-un dezastru in fata americanilor. Drept rezultat, trebuie sa iti hartuiesti constant inamicii, daca nu vrei ca rafinariile tale sa iasa la pensie in timp ce tu iti cheltui toate fondurile pe tehnologiile necesare. Datorita economiei mai lente, “RA 3” va oferi mai putine strategii de gen rush, accentuandu-se cercetarea terenului si crescand sansa de a intalni unitati mai interesante in lupta. Armele de distrugere in masa pot sa intoarca oricand situatia in directia opusa atunci cand sunt folosite, puterea lor fiind imensa.Vei putea juca pe 28 de harti diferite, un numar cu adevarat impresionant. Cele mai bune, Secret Shrine (Altarul Secret) si Reef Madness (Labirintul de Recif) imbina cu armonie luptele la sol, pe apa si in aer, datorita terenului care incurajeaza amestecul strategic a celor 3 tipuri de unitati. Cu mici exceptii, jocul se va dovedi a fi destul de echilibrat, astfel ca se pare ca va fi alegerea ideala pentru cei care vor sa-si dovedeasca online maiestria de comandant.Grafica lui “Red Alert 3” e incredibila. Totul e colorat si viu, parand desenate chiar dupa peisaje adevarate. Cele mai impresionante sunt efectele care implica apa din joc, probabil fiind cele mai atent conturate din toate jocurile de strategie in timp real. Soarele danseaza pe crestele valurilor si totul se reflecta armonios. De mentionant mai sunt si efectele electrice, precum cele ale tehnologiei Tesla. O alta alegere interesanta e cea care coloreaza cu galben conturul unitatilor pe care le-au selectat, pentru a le scoate mai mult in evidenta.Impreuna cu grafica ireprosabila te astepti, desigur, la un soundtrack pe masura, iar “RA 3” nu dezamageste nici la acest capitol, imbinand muzica ambientala amuzanta cu cea mai ritmata si mai alerta in timpul bataliilor. Si ce ar fi un joc “C&C” fara raspunsuri amuzante din partea unitatilor?In concluzie, datorita campaniei care se poate juca cooperativ, datorita unei factiuni proaspete care da valente noi strategiei, seria “Red Alert” e acum reprezentata de o creatie unimitoare care va continua sa impresioneze si sa troneze peste jocurile de strategiei n timp real multa vreme de acum incolo.Pentru a te putea bucura pe deplin de acest joc, trebuie ca sistemul tau sa indeplineasca urmatoarele cerinte tehnice:

Windows XP/Vista (32 bit)
PC cu procesor de 2.0 GHz pentru XP/2.2 GHz pentru Vista
512 MB de memorie RAM pentru XP/1 GB de memorie RAM pentru Vista
12 Gb de spatiu liber pe hard-disk pentru toate caracteristicile instalate
Placa video cu memorie video de 64 de MB pentru XP/128 MB pentru Vista
DirectX 9.0c si componente compatibile cu acesta
SURSA:BUY GAMES

















Ultima editare efectuata de catre God of War in Joi Oct 22 2009, 06:33, editata de 11 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Leo Dum Feb 22 2009, 12:15

Iar magie :haha: ma doar capul
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Dum Feb 22 2009, 12:34

asta nu e cum agie,e SF al epocii atomice al razboiului RECE DINTRE SUA SI URSS,o fantezie SF cu roboti,asta chiar nuti place

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 01 2009, 01:25

bine ca e SF,zau asa si producatorii astia au exagerat cu roboti si cu imperiul raului-auzi...
red alert 2 era mai real
am impresia ca de ceva timp,astia nu mai fac jocuri de strategie reale,din istorie,le fac numai SF si multe exagerari ..pacat de alea vechi,astea noi sunt facute sa ne ameteasca,insa nu sunt facute dupa evenimente reale

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Joi Mar 12 2009, 12:58

pare superb jocul,9.7 grafica
iar poza aia prima e tareee:gorbaciov si reagan :haha: ce tare

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Alex Joi Mar 12 2009, 13:18

are niste cerinte de sistem de iti vine sa plangi si alea sunt minime :haha:
Eu am jucat red alert-urile mai vechi si mi'au placut happy

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Joi Mar 12 2009, 13:19

eu pot sal joc,dar mi se pare de SF

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Joi Mar 12 2009, 14:01

IMI PLACE ISTORIA RAZBOILUI RECE,DAR ZAU ASA-DIRIJABILE CU FETE DE MONSTRII-E CAM COPILAROS

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 14 2009, 02:15

vedeti ca am bagat un filmulet de 7 minute din red alert 3 -e trailerul cred si credetima e tare,e cel mai frumos trailer-introducere din cate am vazut,trebuie sal vedeti,mai ales ca au introdus si actori
la sfarsit pare demential,dar muzica e crepy >:6 >:6 >:6
hei bine cum vi se pare?????????
" frameborder="0" loading="lazy" allowfullscreen >


Ultima editare efectuata de catre the lord in Sam Mar 14 2009, 02:29, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 14 2009, 02:18

nati vazut asta????????







Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Mar Mar 17 2009, 16:29

acum cum ti se mai pare jocul Leo???????

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Leo Vin Mar 27 2009, 22:21

e frumos dar daor dupa cum il vad imi inchipui ca papa multe resurse si se misca urat pe rezolutie mare ... cred
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 28 2009, 11:16

filmele sunt misto

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 28 2009, 15:06

cred si eu ca e cam greui,ma intreb cum o fi red alert 2?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Mier Iun 17 2009, 09:19

si cand te gandesti ca red alert 2 avea 800 MB,ultimul sa aiba 12 GB! at wits' end

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Leo Joi Iun 18 2009, 09:18

nu conteaza, conteaza sa fie bun
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Aurelian Mier Aug 05 2009, 02:59

Eu il pot juca,pe mediu chiar foarte bine.Nu va recomand sa-l luati daca nu aveti calculatoare bune. La setari LOW arata ca un desene animate - chiar nu glumesc.Iar la Very High [sau care e mai mare] arata uimitor!!
Aurelian
Aurelian
Macemen
Macemen

Numărul mesajelor : 296
Vârstă : 28
Data de înscriere : 24/10/2008

http://g3orge13blog.wordpress.com

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Mar Sept 29 2009, 06:15

MonolithStalker a scris:Eu il pot juca,pe mediu chiar foarte bine.Nu va recomand sa-l luati daca nu aveti calculatoare bune. La setari LOW arata ca un desene animate - chiar nu glumesc.Iar la Very High [sau care e mai mare] arata uimitor!!

explica-mi
1.cum de tie iti merge,ai acelasi sistem si aceeasi configuratie ca a mea(512 ram,1.7 ghz,placa video la fel)
si cat iti ocupa?
2.e full sau demo

vreau si eu sal downloadez

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Leo Mar Sept 29 2009, 06:37

God of War a scris:
MonolithStalker a scris:Eu il pot juca,pe mediu chiar foarte bine.Nu va recomand sa-l luati daca nu aveti calculatoare bune. La setari LOW arata ca un desene animate - chiar nu glumesc.Iar la Very High [sau care e mai mare] arata uimitor!!

explica-mi
1.cum de tie iti merge,ai acelasi sistem si aceeasi configuratie ca a mea(512 ram,1.7 ghz,placa video la fel)
si cat iti ocupa?
2.e full sau demo

vreau si eu sal downloadez

Nu conteaza numai "nr de rami" ci si frecventa lor etc. la procesor conteaza cate coruri are, etc.
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 05 2009, 10:54

am auzit ca in expasiunea Uprising apare o unitate/personaj cu totul special/a
e vorba despre Yuriko,o scolarita japoneza ce poseda 4 puteri.I s-a dedicat o întreagă campanie (mă rog, campanie înseamnă trei misiuni în Uprising) în cadrul căreia este singura unitate pe care o poți controla, având la dispoziție patru puteri distincte. prima dintre acestea trimite un puls care sfărâmă inamicii din jurul ei cu ușurință și imobilizează vehiculele și roboții pentru a fi ulterior împachetați precum figurine din origami supradimensionate.
O alta transformă dușmanii de pe o anumită rază în aliați, iar probabil cea mai spectaculoasă dintre puterile lui Yuriko ridică orice obiect, prin telekinezie, și îl aruncă cu forță în ce direcție dorește jucătorul. De asemenea, școlărița mai dispune și de un scut care reflectă focul inamic timp de câteva secunde. Interesant e că niciuna din puteri nu consumă vreo resursă finită, astfel încât această campanie e un fel de picnic-genocid în stilul Diablo.





am vazut video si m-a lasat fara cuvinte..........e cam ciudat!
multi gameri par surprinsi de asa ceva,se spune ca e cea mai ciudata si invincibila unitate a istoriei RTSRed Alert 3 759848
se spune ca provine dintr-un laborator japonez
Red Alert 3 433791 Red Alert 3 692752







chiar si muzica e cam.... ciudata


mi se pare mie sau numele ei e preluat dupa YURI?


totusi are puteri malefice cu care ar putea omora si titanii din Age of mithology,si dragonii din stronghold legends si tancurile sovietice,naziste,si armatele aliatilor si avioane

ar distruge si creaturile din rise of legends si ce mai...omoara tot,din red alert si chiar din starcraft ar omora si zeii fetita asta

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 06 2009, 05:59

ma da nimeni nu vorbeste aici chiar si dupa 24 ore dupa ce am scris Red Alert 3 10888
speram ca o sa ziceti ceva,mai ales tu topy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Oct 09 2009, 11:25

tocmai acuma downloadez demo,of si de 2 ore dureaza sa downlaodez-1GB demio,auziti
si o sa mai dureze
revin daca e cu impresii maine

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Oct 09 2009, 14:27

ok am instalat demo-hmmm hmmm!!!!
nu e cine stie ce,dar ma pasioneaza
MS a avut dreptate,chiar merge destul de repede,chiar mai repede pe LOW
pe mediu imi cam sacadeaza putin.,dar tot merge-ma enerveaza conturul galben al unitatilor
ma duc acuma sa downloadez fulllllll-6-7 GB o sa ia ceva timp,dar merita atat campania de tip puzzle si sunt doritor sa joc skirmish ca na,pt asta a fost mai mult facut
sunt curios sa aflu mai multe despre Japonia,IMPERIUL SOARELUI RASARE
pana acum am jucat cu cateva factiuni din C&C:din generals:USA,GLA,CHINA,iar din red alert 3 mod pt. generals-URSS,YURI,ALLIES
ma intreb cum o fi japonia?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Oct 10 2009, 04:49

ura,am instalat dupa atatea ore
am jucat ceva timp ca sa invat,totusi tutorialul m-a dezamagit-era predat de vreo 3 tancuri:unul american,unul sovietic si unul japonez.mai vorbeau,mai se certau,mai predau,mai se impuscau .......LOL Red Alert 3 87835


e tare intreadevar,si campania e interesanta
ha,am uitat,am luat versiunea UPRISISNG-aia cu unitatea aia ciudata de care vam mai vorbit-Yurico Omega

iar meniul ala rosu+muzica aia ruseasca e bestiala
pacat ca in acest joc nu mai exista bombe atomice sau arme nucleare Red Alert 3 10888 deoarece desteptii de rusi l-au omorat pe Einstein,fara einstein n-a mai existat teoria relativitatii si ecuatia celebra:E=mc2
fara ecuatie,na mai existat bomba atomica,si fara boba atomica,na mai existat HIROSIMA SI NAGASAKY
deci JAPONIA acuma e un imperiu,iar URSS si SUA au dat de naiba

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Oct 17 2009, 08:36

credetima ,jocul e tare,merita incercat,mai ales expasionul stalone Red alert 3 UPRISING ,ca red alert3 original va da bataie de cap la cd key


e cel mai tare joc RTS de la Age of Mithology incoace... Red Alert 3 Icon_cheers

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red Alert 3 Empty Re: Red Alert 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum