Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Este apocalipsa lui Ioan o minciuna?

In jos

Este apocalipsa lui Ioan o minciuna? Empty Este apocalipsa lui Ioan o minciuna?

Mesaj Scris de Vizitato Dum Apr 05 2009, 14:05

Hei bine,toata biblia a fost scrisa de om,bineinteles asta include si apocaliopsa.
desi in ultima vre,me numa din astea am postat,nu va cer neaparat sa credeti in ea,dar sa comentati insa ceva acolo.


Apocalipsa a fost scrisa in insula Patmos in anul 95 AD.Autorul isi zice Ioan.Nu cred ca ar fi apostolul Ioan,era mult prea batran sau ar fi murit de mult,ar fi avut peste 80-90 ani.poate ca tot ce scrie acolo ar fi doar iluzile unui om batran nebun.dar tot ce scrie acolo pare a fif facut cu multa tactica,nici un batran la varsta lui nar fi planificat o asemnea lupta ca cea de la ARMAGHEDON cu atatea numere,exactitati.APOCALIPSA E O OPERA MARE LITERARA,deci ar fi scriso un alt Ioan,unul mai tanar.probabil ca dupa o viata grea cu toate persecutile romane de atuncea l-ar fi intristat foarte mult si poate asta a rezultat aceasta opera vasta.
si foe ca ar fi fost batran sau nu,cu siguranta nar fi nebun,dar drogat?existau multe plante ale caror mirosuri generau iluzii,viziuni in iudeea!dar nici asta nu e explicatia corecta.Apocalipsa contine un lung sir de creaturi ciudate-bestii,fenomene ciudate,raiul si iadul-toate astea par a fi copiate din alte mitologii,si cum crestinismul e plagiat ,precum si creatorul acestei religii,Isus care si el e copiat dupa alti eroi mitici,asa e si apocalipsa.nu ar trebui sa o tratam ca o istorie a lumii,ci o simpla poveste horror de speriat adultii si bineinteles copii.
dar apocaliposa e tare,foarte buna de citit cand nai ce face,mai ales ca acum este si lupta antiterorismului si criza economica!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Este apocalipsa lui Ioan o minciuna? Empty Re: Este apocalipsa lui Ioan o minciuna?

Mesaj Scris de Leo Vin Apr 17 2009, 00:01

Eu personal nu cred in apocalipse!
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum