Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

STIGMATELE

In jos

De unde provin asa din senin stigmatele?

STIGMATELE Bar_left25%STIGMATELE Bar_right 25% 
[ 1 ]
STIGMATELE Bar_left25%STIGMATELE Bar_right 25% 
[ 1 ]
STIGMATELE Bar_left25%STIGMATELE Bar_right 25% 
[ 1 ]
STIGMATELE Bar_left25%STIGMATELE Bar_right 25% 
[ 1 ]
STIGMATELE Bar_left0%STIGMATELE Bar_right 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 4
 
 

STIGMATELE Empty STIGMATELE

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 23 2009, 14:22

http://www.descopera.ro/maratoanele-descopera/fenomenele-paranormale/4667094-stigmatele-miracolul-ranilor-divine

poate ca fantomele nu v-au speriat asa de suficient,dar asta ?

nu cred ca e bine al priviti seara
mai ales ca pana si National Geographic a dat un documentar cu asta noaptea tazriu si mam speriat,imi era frica sa nu fac si eu stigmate I don't want to see worried


STIGMATELE Stigmata_3
STIGMATELE Pic
STIGMATELE Stigmatageorgio
STIGMATELE Stigmatahands


Ultima editare efectuata de catre the lord in Joi Iul 23 2009, 14:42, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

STIGMATELE Empty Re: STIGMATELE

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 23 2009, 14:41

Sunt ciudate,apar din senin,iar la moartea persoanei ca parintele Padre Pio dispar fara sa lase o cicatrice
si mai si miros
si totusi,daca se dovedeste istoric si anatomic ca rastignitii ca Isus erau crucificati cu piroane in incheieturi,nu in palme,de ce apar pe palme? De ce apar numai la catolici? ( ma rog, si la ceva budisti) ,si la clerici ortodoxi nu apar
am 3 ipoteze:
1. raul se manifesta pri tot felul de inchipuiri...........si isi bate joc de credinta omului de zi cu zi...... sau este facute chiar de Dumnezeu,doar la cererea oamenilor-desi e cam eliminatorie
de ce Dumnezeu ar muta locul raniilor lui Hristos de la incheietura la palma,si apoi ca acum s-a dovedit stiintific ca la incheietura,s-a trecut la incheietura
2.stresul,postul,oboseala-ii indeamna pe oameni la prostii si pot sa devina EMO si sa-si faca ei ranile alea,bineinteles ei fiind incostienti sau drogati (in cazul unora) si cand se terzesc cu ranile facute de ei,zic ca au fost vizitati de Isus sau de ingeri si ca ei le-au facut ranile,de fapt ei erau inconstienti in timp ce-si faceau ranile
3.nu necesita neaparat un cutit sau un cui ca sa te baga lumea in seama si sa te venereze ca ai ranile lui Hristos
un pic de acid,solutie de clor sau un pic de frecat cu lama iti face o rana izbitor de asemanatoare
chiar si daca ar fi un pic de acid,sau clor,ti s-ar parea ca sunt semne a unor rani,insa cu lama poti face ma reale semnele
si vedeti bine ca acidul sau clorul miros puternic,de aceea acele semne sfinte de pe palma sau talpa sau coasta miros,chiar daca o fac fie din incostienta sau din prostie sa din smecherie
eu cerd ca Padre Pio a fost un smecher ca a folosit acid sau clor,era bua si o vopsea

si cine stie ce o fi facut Sfantul Francisc de Assisi in desert,poate ca pentru ca na mai avut proteine in creier si se ruga la Dumnezeu sa poarte crucea si sal urmeze pe Hristos,le-a facut el prin ....stit voi ,cum fac si EMO de azi




4.altii spun insa ca PUTEREA MINTII UMANE /CREIERUL ar face asta,ca daca iti doresti sa ai asa ceva,ti se indeplineste,survenind schimvari dramatice
provoaca creierul uman asa ceva,adica sa schimbe corpul uman sa ne faca rani iar dupa moarte sa se vindece la loc?????
asta pare cam aiurea,desi nici azi nu se stioe in totalitate ce poate face un creier uman ,se stiue doar 50% din functiile creierului,cine stie cate descoperiri ale creierului vor avea loc?




eu sustin ipotezele nr.2 si 3,dar mi se pare dcea mai plauzibila pentru ca catolcii se cam joaca cu religia lor
si asa isi castiga oamenii stigmatizati PAINEA CEA DE TOATE ZILELE !AMIN :hypocrite:

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum