Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ce va fi defapt in 2012?

In jos

Ce va fi defapt in 2012? Empty Re: Ce va fi defapt in 2012?

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 07 2009, 09:09

dupa parerea mea,n-ar mai trebui sa ne batem creierele cu prostia asta

e o prostie si toti incultii o cred
asa ca ori invatati si cititi ce este serios,ori ascultati ceva ce a fost inventat de mass media si fanatici

ideal,maiasii credeau ca in 2012,se va sfarsi calendarul lor,nimic mai mult,in rest legende despre nu stiu ce sarpe care va inghiti planeta
mare scofala,si in anul 30 BC. n-a sfarsit oare calendarul egiptean,iar in anul 476 AD. nu sa sfarsit calendarul roman

si nu s-a intamplat nimic!

mai apoi aflu ca calendarul evreu si cel musulman se vor sfarsi peste catreva sute de ani
si nimic


mai apoi mai vin fanaticii si mass media cu nu stiu ce prostii,cum ca vor fi catastrofe naturale-inundatii,tsunami,inghet,furtuni,eruptii,meteoriti,tornade,cutremure bla bla bla ca se va schimba orbita terrei etc.

cea mai ridicola a fost-ca cei doi poli ai pamantului se vor intoarce cu susul in jos,ba am intrebato pe profa de geografie de asta si mia zis ca e cea mai mare prostie si ca niciodata pamantul nu ar face asta

mai apoi aflu despre o planeta Nibiru care va veni de la 3000 ani deparartare din nu stiu ce constelatie si ca acolo e o civilizatie anvansta numita annunaki,oare planeta aia ce o fi,din lapte si miere?cum sa reziste civilizatia aia,darmite fiintele alea , mii de ani in intuneric,fara stea,plimbandu-se ca sa ajunga langa planeta noastra ?
apoi aflu ca calugarii budisti spun ca dupa 2012 nu prevestesc nimic



ma rog,astia au combinat legendele sumeriene cu cele mayase cu cele hinduse si budiste-si asa s-a nascut 2012!!!!!!!si asa s-au nascut siteurile de spiritualitate,facute de hippie si alt fanatici religiosi
si asa dam noi ca prostii bani pe siteuri pentru a ne pastra asa zisul loc in rai,sa facem donatii etc.

mai aflu ca dupa 2012,vom fi salvati de annunaki sau extraterestrii care ne vor dezvoolta tehnologia,intelectul,ADN si mulet altele.vor urma pt. pamant 10 000 ani de lumina,ca ciclu


numai tampeniii!!!!!!!!!sa nu se mire urmasii nostrii atunci cand ne vor gasi toate materialele despre 2012 si relicve si vor considera doar ca niste texte religioase cum facem noi cu civilizatiile antice cu mult apuse

pana la urma,2012 este un mit urban,o mitologie moderna a secolului XXI!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce va fi defapt in 2012? Empty Re: Ce va fi defapt in 2012?

Mesaj Scris de Leo Mier Oct 07 2009, 09:19

Da, dar a zis Nostradamus si pana acum ce a zis el s-a adeverit. => Asta nu inseamna ca tot ce zice el e corect winking
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 28
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Ce va fi defapt in 2012? Empty Re: Ce va fi defapt in 2012?

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 07 2009, 09:22

Nostradamus n-a zis nimic despre 2012,asta pt. ca i-am citit catrenele dintro carte

el mai degraba a pomenit de niste ani in care ar putea sa dispara civilziatia umana-fie in anul 3500 sau in anul 7000,cea ce este probabil,referitor la cea de-a sasea extinctie



P.S.vreau sa faci o rubrica despre Nostradamus,iar eu voi face niste reportaje

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Ce va fi defapt in 2012? Empty Re: Ce va fi defapt in 2012?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum