Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Stronghold 3

+10
andythemaster08
God's Templar
sir andrei cel mare
SefulRomaniei
maryus24
sir.iulian
Aurelian
lordofthewerpons
Alex
Leo
14 participan?i

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Stronghold 3 Empty Stronghold 3

Mesaj Scris de Leo Sam Sept 06 2008, 13:02

Stronghold 3 Hdr_st10

Pe 13 Mai 2010 Firefly Studios a anuntat aparitia Stronghold 3 - al 6-a lea joc din seria Stronghold. Acesta va fi lansat in primavara 2011 doar pe PC, fiind distribuit de SouthPeak! Stronghold 3 nu este singurul joc la care se lucreaza acum, deoarece Dungeon Hero si Stonghold Kingdoms sunt si ele in curs de productie.

Primele informatii despre urmatorul titlu de singleplayer al seriei Stronghold au fost dezvaluite recent in publicatia PCGZine. Stronghold 3 va prezenta revenirea in forma a celui mai de temut personaj negativ pe care l-a avut seria, The Wolf, acum mai batran si deloc fericit de faptul ca aproape ca a fost omorat in primul joc. La fel ca predecesorii sai, Stronghold 3 va avea o campanie de singleplayer militara si una una economica, ambele fiind compuse din cate 15 misiuni. Modul de multiplayer este si el prezent, alaturi de editorul foarte detaliat al jocului. Firefly Studios chiar a dat semne ca se doreste usurarea modului prin care jucatorii isi vor putea populariza creatiile, prin ce metoda nu s-a specificat exact.

In termeni de gameplay Stronghold 3 nu va duce lucrurile la extrem, in sensul ca armatele nu se vor mai fi compuse din mii de soldati, ci doar din cateva sute. S-a facut aceasta schimbare pentru ca jocul se va folosi destul de mult de elementul de stealth, permitand soldatilor sa se ascunda in zone ce nu sunt iluminate in timpul misiunilor pe timp de noapte. Astfel pentru a putea avea o cetate bine pazita, pe langa ziduri si soldati nu ar strica o mana de torte puse unde trebuie. Construirea propriuzisa a castelelor va capata un grad mai mare de libertate si multumita unor modificari ale modului in care mecanicile de baza functioneaza, jucatorul va putea petrece mai mult timp facand ceea ce ii place, in loc sa se teama ca o molima va izbucni spontan.

Stronghold 3 va avea la baza un motor grafic mai bun fata de jocurile precedente din serie, ce va oferi un detaliu bogat si poate ca va reusi sa captureze atmosfera cea veche a seriei, care in ultimele iteratii 3D a fost cam scumpa la vedere. Cladirile ce pot fi construite vor pastra nivelul consacrat de detaliu. In momentul in care cursorul este pus pe deasupra unei structuri, interiorul acesteia va deveni vizibil, alaturi de personajele din interior ce isi vor vedea in continuare de munca lor. Mai multe detalii despre Stronghold 3 vor fi anuntate in urmatoarele luni, jocul fiind programat pentru lansare anul viitor.
Sursa: Games-Arena.ro


Producător: Firefly Studios
Distribuitor: SouthPeak
Gen:Historic Real-Time Strategy
Data Lansării: Q3 2011
Disponibil pe: PC
Cerințe de Sistem minime:
OS: Windows XP (with Service Pack 3) or Windows Vista (with Service Pack 2) or Windows 7
Processor: 2.8 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon™ 64 3000+ or higher
Memory: 1 GB for XP / 2 GB for Vista and Win7
Graphics: 128 MB DirectX 9.0c-compatible video card (ATI Radeon X1000/GeForce 6 Series or better)
DirectX: DirectX 9.0c
Hard Drive: 2 GB space free
Sound: DirectX 9.0c-compatible sound card
Limbi: Engleză, Franceză, Germană, Italiană, Spaniolă


Site Oficial
Pagina oficiala (de pe siteul producatorului)
Pagina oficiala (de pe siteul distribuitorului)
Stronghold 3 - Wikipedia (EN)
Stronghold 3 pe Facebook

Vezi noutatile despre Stronghold 3
Vezi cerintele de sistem ale Stronghold 3
Vezi Imagini din Stronghold 3


Ultima editare efectuata de catre Leo in Sam Mar 26 2011, 02:12, editata de 22 ori (Motiv : actualizare)
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 27
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Alex Mier Oct 22 2008, 12:57

Daca compania o sa mai existe probabil o sa apara si un Stronghold 3 ..peste 3-4 ani

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de lordofthewerpons Vin Noi 14 2008, 07:17

ma la Stronghold 2 v1.4.1 vreu (...) plyzzzzzzzzzzzz
cantact id: gab****


Ultima editare efectuata de catre Leo in Sam Ian 19 2013, 03:44, editata de 2 ori (Motiv : Stronghold RO8 nu susține pirateria. Utilizator avertizat.)

lordofthewerpons
Man with Spear
Man with Spear

Numărul mesajelor : 4
Vârstă : 30
Data de înscriere : 14/11/2008

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Noi 21 2008, 14:52

nu cred ca mai fac stronghold cu castele sau evul mediu,s-arputeasa treaca la epoca moderna coloniala,f. asemanator cu anno-cam asa s-ar putea sa arate stronghold 3

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Dum Noi 30 2008, 14:08

credeti ca o sa fie o reproducere Age of empires 2 sau 3 in grafica 3D?s-ar putea sa treaca la RTS-sa apara mai multe civilizatii,cu epoci
Dupa opinia mea ar fi-5 epoci care satreci de la una la alta(dark age-renasterea sau epoca coloniala)
-7 civilizatii diferite-cea europeana-engleza/franceza,germana/spaniola(ca tot ne-am saturat de ea si in Stronghold 1,stronghold 2 si legends),cea bizantina,cea araba(ar fi ideal o reproducere a lui Stronghold crusader si cu saladin,caliph,sultan,nazir),cea nordica-cu vikingi(apare si in legends),indiana,chino-japoneza(ar fi o mare noutate-cu palate imperiale,orasul interzis)si daca se poate una precolumbiana-maiasa sau azteca(cu paduri ecuatoriale,temple maia,piramide maiase,sacrificii)
-4 campanii ar fi de ajuns-prima cu problemele europei medievale(chestile acelea cu ciuma,castele de care m-am plictisit,city building,barbari,banditi,biserici) si chiar un episod cu ioana de arc sau elisabeta I sau robin hood ar merge,a doua campanie cu luptele romanilor si bizantinilor contra tucilor,arabilor,musulmanilor-tot acelasi lucru-cu stefan cel mare daca in legend l-au pus pe vlad,campania a 3 cu mongolii,marco polo,iar a 4 cu descoperirile hgeografice,columb,maiasi,colonii si marea inchizitie spaniola
-cerinte de sistem-mari de tot

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Aurelian Vin Dec 05 2008, 23:36

Dupa parerea ta ar putea face jocul cu toata istoria lumii laughing
Aurelian
Aurelian
Macemen
Macemen

Numărul mesajelor : 296
Vârstă : 28
Data de înscriere : 24/10/2008

http://g3orge13blog.wordpress.com

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de sir.iulian Lun Dec 22 2008, 03:26

Fratilor cel mai bine ar fi sa-si pastreze povestea cu evul mediu ca si pina acum , am jucat si age of empire 1,2,3 si multe asemanatoare cu colonii dar nu mi sa-u parut asa de interesante ca STRONGHOLD 2, asta e mai jale si decit "LEGENDS" e parerea mea acum!

sir.iulian
Man with Spear
Man with Spear

Numărul mesajelor : 8
Vârstă : 31
Data de înscriere : 22/12/2008

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Aurelian Mar Ian 13 2009, 01:14

mai aveti vreo stire despre stronghold 3?
Aurelian
Aurelian
Macemen
Macemen

Numărul mesajelor : 296
Vârstă : 28
Data de înscriere : 24/10/2008

http://g3orge13blog.wordpress.com

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Leo Mar Ian 13 2009, 08:14

Momentan, nu.


Ultima editare efectuata de catre Leo in Sam Ian 19 2013, 03:46, editata de 1 ori
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 27
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Joi Ian 15 2009, 13:01

mai bine scoteau un joc de strategie cu china medievala, arabia :chinese: jocolor geek queen king farao :afro: civilizatia maya sau altceva confused ca m-am saturat de alte jocuri cu europa medievala-zau asa nu ajunge cat are in stronghold 2-mie sincer mi se pare cel mai bun stronghold 2,de ce sa mai scoata un stronghold 3 cu alte mi de ideei inovatoare sau proaste,n-ajunge astea 4 love struck /:4
am auzit ao sa faca un stronghold crusader 2 si asta e bine,o sa jucam cu saladin sau richard sau caliph in 3d aste e grozav winking happy cool
pacat ca le fac de abia peste 4 ani :33


Ultima editare efectuata de catre the lord in Joi Ian 15 2009, 13:25, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de sir.iulian Vin Ian 16 2009, 09:51

si eu la fel da sa pastrese aceasi teme a evului mediu! happy

sir.iulian
Man with Spear
Man with Spear

Numărul mesajelor : 8
Vârstă : 31
Data de înscriere : 22/12/2008

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Ian 16 2009, 11:20

imaginativa oare cum va fi insa stronghold 2 crusader-ce ati dori sa fie-sa se pastreze aceiasi adversari,acelasi gameplay ca in stronghold 2,dar cu o grafica mai imbunatatita,3D happy
eu as dori sa se faca macar diferenta dintre cel doua civilizatii (cea araba si europeana) king arabia
sincer,nu stiu de nau pastrat aceleasi constructii din primul stronghold,pentru civ.europeana-nu sa construiasca nu stiu ce moschee si case din lut si piata araba,iar pentru civilizatia araba se dadea constructiile care sunt-ar fi tare sa fi aparut si moscheea lui omar,din ierusalim si piatra kaaba si sincer,ar trebui sa existe preoti musulmani
sa ai mercenari musulmani mi se pare aiurea,asta nici macar nu mai e cruciada impotriva musulmanilor


Ultima editare efectuata de catre the lord in Vin Ian 16 2009, 14:23, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Ian 16 2009, 14:37

ar trebiu ca in stronghold crusader 2 sa existe 3 natii:europeana ,evreiasca si araba
bineinteles:sai pastreze pe regii richard,philip,frederik si sa nul includa pe sheriful de nothingam in cruciade pare o prostie,la fel si cu rat,wolf,snake si pig in cruciade,trebiua sal includa in primul stronghold iar pe partea cu arabii sa fie sultanul egiptean,SALADIN si caliph,SULTAN si multi alti
dupa planul meu,stronghold 2 crusader ar trebiu deci sa aiba 2 natii cu care sa lupti,fiindca cea evreiasca e neutra,fie sub dominatie araba sau europeana,sa aiba constructii specifice civilizatiei-arabe sau europeana,preoti diferiti-cei evrei cu torah si fesurile alea pe cap,preotii musulmanii bineinteles si preoti catolici,iar campania ar trebui sa fie interesanta,mai lunga,daca nu sa fie macar ca in storyline din stronghold 2,tot cu personaje-chiar daca nu poate sa fie dupa adevar istoric
mai multe biserici,moscheii,sa fie si uprgadeuri ca in civilization daca se poate si daca se poate pot include si imperiul otoman cu tunurile alea misto
unitati mai multe,mai multe constructii,mai multe animale,sa fioe mai detaliat de la scarabeu si soparle pana la camile,vulturi,gazele,elefanti indieni,lei,si multe alte animalemai multe chestii si sa existe alternanta zi-noapte,precipitatii ...mai putine ca asa e in desert si daca se poate sa fie la trigger dezastre naturale tot aceleasi cu ciuma,seceta,foamete,sobolani mai putin,furtuni de desert,si ar fi misto daca ar fi un trigger action cu lipsa apei,seceta,fantanile se usuca,iar preotii fac rugaciuni si apare ploaia
GROZAV NU,DAR CAM PREA MULTE CERINTE DE CAESAR IV macar sa faca dupa grafica din children of the nile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de maryus24 Sam Ian 17 2009, 08:07

cat ai scris frate . stai linistit ca mi ;ene sa citesc tot
maryus24
maryus24
Crossbowmen
Crossbowmen

Numărul mesajelor : 78
Vârstă : 32
Data de înscriere : 25/12/2008

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Ian 17 2009, 12:18

imi trebuie un translator roman-englez,asta stiu de unde sal iau,stiu siteul dar cum le trimit?spunetimi va rog.vreau sa trimit la firefly sugestii

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Leo Sam Ian 17 2009, 12:24



Ultima editare efectuata de catre Leo in Sam Ian 19 2013, 03:48, editata de 2 ori
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 27
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Ian 17 2009, 12:39

multumesc,chiar a mers sper sa le citeasca

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Vin Ian 30 2009, 09:44

ceva vesti de la firefly studios????????

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Leo Sam Ian 31 2009, 03:15

Nici o veste noua...
Leo
Leo
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 2428
Vârstă : 27
Data de înscriere : 02/09/2008

https://stronghold.forum.st

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de SefulRomaniei Mier Feb 04 2009, 13:16

sall baietzi si eu am aceasi cerere ca lordofthewerpons asi vrea si eu (...) winking
contact:
si inca o intrebare cum scap de hoti winking


Ultima editare efectuata de catre Leo in Sam Ian 19 2013, 03:50, editata de 3 ori (Motiv : Stronghold RO8 nu susține pirateria. Utilizator avertizat.)

SefulRomaniei
Man with Spear
Man with Spear

Numărul mesajelor : 1
Vârstă : 35
Data de înscriere : 04/02/2009

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Mier Mar 11 2009, 10:27

uau mai apare si stronghold 3,cand?
sper sami iau o placa mai buna pana se lanseaza

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Dum Mar 22 2009, 02:45

Cred ca va adopta gamelay-ul din children of the nile sau civcity rome sa le aduci mancarea la nas,paturi,mobila,arme, ca sa se ridice la ranguri inalte de feudali-seniori,este? king
pai ce cerinte o sa aiba!!!!!!???????

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Alex Lun Mar 23 2009, 01:15

the lord a scris:Cred ca va adopta gamelay-ul din children of the nile sau civcity rome sa le aduci mancarea la nas,paturi,mobila,arme, ca sa se ridice la ranguri inalte de feudali-seniori,este? king
pai ce cerinte o sa aiba!!!!!!???????
In orice caz unele foarte piperate sad

Alex
Administrator
Administrator

Numărul mesajelor : 878
Data de înscriere : 04/09/2008

http://www.strongholdworld.net

Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 28 2009, 11:44

sa speram sa nu fie un fiasco sau orice altceva,macar daca o sa aiba grafica din dungeon hero si sa mai imbunatateasca gameplay,nu sal simplifice cca in stronghold legends,dar oricum leo,n-ar fi trebuit moimentan sa faci subiect cu stronghold 3-SUNTEM IN 2009,mai e muult pana apare,cel putin dupa 2012

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Vizitato Sam Mar 28 2009, 15:08

asta asa e

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Stronghold 3 Empty Re: Stronghold 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum