Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Lupta finala dintre Anticrist si Hristos

In jos

Lupta finala dintre Anticrist si Hristos Empty Lupta finala dintre Anticrist si Hristos

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 03 2009, 10:56

7. Să ne bucurăm și să ne veselim și să-I dăm slavă, căci a venit nunta Mielului și mireasa Lui s-a pregătit,
8. Și i s-a dat ei să se înveșmânteze cu vison curat, luminos, căci visonul sunt faptele cele drepte ale sfinților.
9. Și mi-a zis: Scrie: Fericiți cei chemați la cina nunții Mielului! Și mi-a zis: Acestea sunt adevăratele cuvinte ale lui Dumnezeu.
10. Și am căzut înaintea picioarelor lui, ca să mă închin lui. Și el mi-a zis: Vezi să nu faci aceasta! Sunt împreună-slujitor cu tine și cu frații tăi, care au mărturia lui Iisus. Lui Dumnezeu închină-te, căci mărturia lui Iisus este duhul proorociei.
11. Și am văzut cerul deschis și iată un cal alb, și Cel ce ședea pe el se numește Credincios și Adevărat și judecă și se războiește întru dreptate.
12. Iar ochii Lui sunt ca para focului și pe capul Lui sunt cununi multe și are nume scris pe care nimeni nu-l înțelege decât numai El.
13. Și este îmbrăcat în veșmânt stropit cu sânge și numele Lui se cheamă: Cuvântul lui Dumnezeu.
14. Și oștile din cer veneau după El, călare pe cai albi, purtând veșminte de vison alb, curat.
15. Iar din gura Lui ieșea sabie ascuțită, ca să lovească neamurile cu ea. Și El îi va păstori cu toiag de fier și va călca teascul vinului aprinderii mâniei lui Dumnezeu, Atotțiitorul.
16. Și pe haina Lui și pe coapsa Lui are nume scris: Împăratul împăraților și Domnul domnilor.
Acest calaret ar putea fi Ogmios-descris in catrenele lui Nostradamus,fiin o reincarnare a lui Iisus Hristos.Nascut in Franta,devenind liderul Uniunii Europene,va conduce impreuna cu SUA si Rusia lupta impotriva Anticristului.In rai,Iisus se casatoreste cu o mireasa,chiar insasi Maria Magdalena,care se spune despre ea ca a fost cel mai iubit ucenic al lui Isus,dupa apostolul Ioan,fiind cel de-al treisprecela ucenic,Maria a fost un ucenic mai ascuns,descrisa in Biblie ca o pacatoasa si prostituata,apoi iertata de Isus.Probabil ca acest moment al mariajului semnifica gasirea Sfântului Graal de catre fortele aliatilor.
Invingerea Anticristului si victoria binelui
17. Și am văzut un înger stând în soare; și a strigat cu glas puternic, grăind tuturor păsărilor care zboară spre înaltul cerului: Veniți și vă adunați la ospățul cel mare al lui Dumnezeu,
18. Ca să mâncați trupuri de împărați și trupuri de căpetenii de oști și trupurile celor puternici, și trupurile cailor și ale călăreților lor, și trupurile tuturor celor slobozi și celor robi, și ale celor mici și celor mari.
19. Și am văzut fiara și pe împărații pământului, și oștirile lor adunate, ca să facă război ce Cel ce șade pe cal și cu oștirea Lui.
20. Și fiara a fost răpusă și, cu ea, proorocul cel mincinos, cel ce făcea înaintea ei semnele cu care amăgea pe cei ce au purtat semnul fiarei și pe cei ce s-au închinat chipului ei. Amândoi au fost aruncați de vii în iezerul de foc unde arde pucioasă.
21. Iar ceilalți au fost uciși cu sabia care iese din gura Celui ce șade pe cal, și toate păsările s-au săturat din trupurile lor.
Desi invins,pierzand si Italia,Germania si Rusia,Anticristul si armatele sale vor ataca Ierusalimul dupa marea batalie de la Armaghedon,alaturi de teroristi care cred in Allah.Ii invinge pe americani si pe rusi.Stia ca gasirea Sfantului Graal ii va aduce victoria suprema,nemurirea si dominatia planetei.Insa pe punctul de a fi victorios,il vede pe Ogmios si armatele sale europene.Va fi o luptadecisiva intre Ogmios-incarnarea lui Hristos si luptatorul binelui cu Anticrist-incarnarea raului.

Nimeni nu stie cum va fi invins Anticristul si armatele sale de catre ogmios,dar probabil ca aici va interveni mantuitorul Hristos si Dumnezeu care il vor rapune pe Anticrist.Religia profetului mincinos,Mahomed va disparea din istorie.Va incepe marea era a pacii mondiale.Satana/diavolul cel vechi va fi aruncat in iad pentru 1000 ani.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Lupta finala dintre Anticrist si Hristos Empty Re: Lupta finala dintre Anticrist si Hristos

Mesaj Scris de Vizitato Vin Apr 03 2009, 13:54


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Lupta finala dintre Anticrist si Hristos Empty Re: Lupta finala dintre Anticrist si Hristos

Mesaj Scris de Vizitato Dum Apr 05 2009, 09:57

am vazut documentarul asta la nat geographic,tu lai vazut leo?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Lupta finala dintre Anticrist si Hristos Empty Re: Lupta finala dintre Anticrist si Hristos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum