Stronghold World
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Red alert 1/2

2 participan?i

In jos

Red alert 1/2 Empty Red alert 1/2

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 09 2009, 09:12

Seria Red Alert are loc într-un time-line alternativ, creat când Albert Einstein întoarce înapoi în timp si îl elimină pe Adolf Hitler într-o încercare de a opri cel de-al Doilea Război Modial. Planul eșuează, Europa fiind invadată de Rusia Sovietică condusă de Joseph Stalin. Jocul a avut două expansiuni: Counterstrike și The Aftermath.
Red Alert este un preludiu al seriei Tiberiane dacă povestea este privită din partea campaniei Sovietice iar povestea din campania Aliată este preludiul următorului joc al seriei: Command and Conquer: Red Alert 2.
În Red Alert 2, Uniunea Sovietică invadează Statele Unite încercând să obțină controlul orașelor americane. Folosind tehnologiile de control a minții oferite de consilierul premierului rus, Yuri, dezactivează capabilitățiile de atac ale Americii. În Yuri's Revenge, Yuri încearcă să ia controlul lumii folosindu-și tehnologiile de control a minții, dar planul eșuează când atât Forțele Aliate și Uniunea Sovietică formează o alianță și obțin o victorie împotriva armatelor lui Yuri.

Red alert 1/2 6204_large
Red alert 1/2 Screenshot_ra6
Red alert 1/2 Ra1
Red alert 1/2 1_lg
Red alert 1/2 Cc3




Red alert 1/2 Red_alert2_screen004
Red alert 1/2 2_lg
Red alert 1/2 Yuriscrn13
Red alert 1/2 RA2_CityofRuin
Red alert 1/2 Red_alert2_bemutato_02





laughing laughing inceputul e nice,maia laes faza cu hitler student cu mustata aia belea





ce sfarsituri naspa si i nambele moare stalin,fie ca castig americanii,fie rusii e aiurea povestea impartita in doua cai



si prostia asta ce vrea sa insemne?
poate imi spui tu TOPY


/:4 worried d'oh confused






ce sfarsit trasnit imi place tipa aia e dragitza foc
rolling on the floor rolling on the floor





YURI REVENGE

tipu asta chel nu e cumva LENIN reincarnat?


TARE E ,E CUMVA DIN JURASSIK PARK

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 09 2009, 09:36

DECI NU MAI INTELEG NIMIC aceste jocuri
alegi una dintre cele doua natiuni si mergi pe o cale,fie pe cea sovietica,fie pe cea a aliatilor si alegi o istorie alternativa gen ce s-ar intampla daca... SUA sau URSS ar castiga
istorie e aiurea ,ori o iei pe calea americana si devine victorioasa in 1989 si URSS cade ori URSS isi continua dominatia asupra lumii
RED ALERT 1 l-am inteles,e cu calatorie in timp si il anihilezi pe hitler cu ajutorul lui enstein exact cum face si TERMINATORUL si dupoa aia STALIN provoaca insa cel de-al doilea razboi mondial si in final moare,fie ucis de aliati,fie de otrava (cea ce chiar s-a si intamplat)
RED ALERT 2- mai putin,faza cu YURI,ala de unde provine si de ce seamana cu LENIN
jocul original inteleg ca e iarasi o lupta dintre america si URSS,dar in expasion ce se intampla ,se aliaza amandoi impotriva lui YURI si in final fie cade in epoca dinozaurilor fie nu stiu ce ii fac americanii

red alert 3-hmm,tot cu calatorie in timp,dar de data asta facuta de comunisti di nanul 1989,il ucid pe EISTEIN si dupa aia..pai si HITLER
si teopria relativitatii n-ar ma ifi aparut
dupa aia o vad pe URSS cu toata tehnologia superavansata si se aliaza se pare cu japonia

ciudate jocuri,.nu?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 09 2009, 09:39

Red alert 1/2 Body2
VLADIMIR ILICI LENIN
Red alert 1/2 116668
YURI
vis e pare cunoscut???????????

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 06 2009, 06:00

deci topy,nu zici ceva si tu ,dupa ce am postat la greu?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de yuri Sam Noi 21 2009, 05:16

tiu minte cum imi petreceam noptile jucand RA 2,mama ce vremuri
acuma toate jocurile s-au prostit
yuri
yuri
Membru exclus
Membru exclus

Numărul mesajelor : 9
Data de înscriere : 18/10/2009

Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de digitalz0r Dum Noi 22 2009, 07:41

Ai dreptate yrui...am trecut si eu prin ce ai trecut tu...era o adevarata nebunie jocul asta.. happy
digitalz0r
digitalz0r
Man with Spear
Man with Spear

Numărul mesajelor : 9
Vârstă : 30
Data de înscriere : 21/11/2009

http://onlypro.ro

Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de Vizitato Dum Noi 22 2009, 12:27

eu nam jucat acest joc,in schimb eu am trecut acuma asta toamna prin nebunia de joc red alert 3,si cred ca o sa mai trec Red alert 1/2 138348

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Red alert 1/2 Empty Re: Red alert 1/2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum